1248_Jakub_Soprych.jpg

Nagroda Ambasadora

MAMMU-CAR

Mój pojazd przywraca do życia wymarłe gatunki i chroni zagrożone lub ranne. Dba o przyrodę, zmienia świat na lepszy, gdy tylko przejedzie ze swoimi narzędziami: kłami łapiącymi wirusy, trąbą wciągającą śmieci i przerabiającą je na słodycze, ogonem siejącym nasiona, które wyrastają po sekundzie! Zbudowany jest z paneli fotowoltaicznych i napędza go słońce, wsysa też złe zamiary i zachowania, by nasze otoczenie było dobre, piękne i… nie kusiło.

Jakub (10 lat)

1248_Kalinka-Kostadinov.jpg

ZŁOTO

LISOPOMAGACZ

Marzy mi się samochód-lis, który ma uszy z alarmem. I słyszy, gdy jakieś zwierzę jest w tarapatach, bo jest czujny. Lisy są wrażliwe i mądre, i bardzo odważne. Bardzo dużo widzą i wiedzą. To LISOPOMAGACZ, ma taką rurę przez ogon i zbiera śmieci z lasu, żeby był czysty. I na nim mogą też zwierzęta siadać, kiedy potrzebują pomocy. Lisopomagacz ratuje zwierzęta i oczyszcza przyrodę ze śmieci. I ja stoję na tym lisie, na głowie, pomiędzy uszami, i patrzę, jak robi się pięknie.

Kalinka (6 lat)

1248_Joanna-Kompała-1z.jpg

ZŁOTO

NOCOZAUR

Nocozaur pomoże mi spokojnie zasypiać. Mam siostrę bliźniaczkę, która przed snem wysługuje się mną, bo śpi na górze. Mówi, że mam otworzyć okno i zapalić światło, przeszkadza w zasypianiu, bo chrapie. Nocozaur ma pióra, którymi ochładza powietrze i nie muszę wstawać. Grzywa świeci, a z nozdrzy wydobywa się aromat i siostra przestaje chrapać. Rogi zdejmują ją z łóżka i nie depcze mojej poduszki. Pojazd ma magazyn piżam, bo często je gubimy.

Joanna (10 lat)

1248_Daniel-Oksztulski-1f.jpg

ZŁOTO

CLEANPLANET

Pojazd „naprawia” planety, usuwając ich zanieczyszczenia, oraz wzbogaca planety w eko-żywność. Chciałbym, by żadna planeta nie miała problemów z ekologią.

Daniel (14 lat)

1248_Julia-Smolińska.jpg

SREBRO

SUSZARKOJAZD – SPEŁNIACZ ŻYCZEŃ

Mój pojazd ma dać ludziom radość, dlatego będzie spełniał ich życzenia. Ma kształt suszarki, jest duży i ma wiele przycisków, żeby wiele osób mogło go uruchamiać. Po naciśnięciu przycisku trzeba wypowiedzieć życzenie, które pojazd spełni. Życzenia wydostają się z pojazdu wraz z powietrzem z suszarki. Moim marzeniem jest, by ludzie byli radośni, a pojazd im w tym pomoże.

Julia (6 lat)

1248_Emilia-Walaś.jpg

SREBRO

SZAFOLOT – SAMOCHÓD SZYTY NA MIARĘ

Mój szafolot jest pojazdem latającym. Naprawia, pierze, projektuje i szyje nowe ubrania dla dzieci. Można do niego oddać swoje ubrania, z których wyrastamy, a on, dzięki swoim umiejętnościom, rozwozi nowe ubrania dla potrzebujących dzieci. Szafolot spełni moje marzenie o latających samochodach i pomaganiu sobie nawzajem wśród dzieci.

Emilia (9 lat)

1248_Jagoda-Ziółkowsk.jpg

SREBRO

SAMOCHÓD PEŁEN NADZIEI

W wyniku konfliktów zbrojnych, ciężkiej sytuacji politycznej, miliony ludzi migrują, są daleko od domu, przepełnieni lękiem i samotnością. Mój pojazd ma za zadanie zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, pomóc dotrzeć do bliskich. Napędzany dwutlenkiem węgla wytwarza gwiazdy, dzięki którym podróżujący mogą połączyć się z rodziną i uwierzyć, że ich najbliżsi, patrząc na nocne niebo, też o nich myślą. To auto, które rozświetla ciemność i daje nadzieję.

Jagoda (15 lat)

1248_Klara-Ignasiak.jpg

BRĄZ

AUTO BANAN

Auto napędzane bananami, które Klara uwielbia, którym chce pojechać do Anglii, by tam poznać nowy dla niej język i inne dzieci. Śmigło pomoże pokonywać korki drogowe, rzeki i morza.

Klara (5 lat)

1248_Jadwiga-Śpiewla.jpg

BRĄZ

8 LAT ŚWIETLNYCH NA SAMEJ LEMONIADZIE

Mój samochód jest duży i ma pokoje dla wielu moich przyjaciół. Jest w nim bardzo dużo rzeczy, które lubię. Niektóre umilą czas w podróży, inne są bardzo potrzebne w trudnych warunkach. Moje auto jest napędzane lemoniadą z bąbelkami, umie jeździć, latać i pływać. Dzięki niemu spełnię swoje marzenie o prowadzeniu pojazdu w powietrzu, wodzie i na lądzie. W podróż zabiorę mojego psa oraz kota i włochatego pająka.

Jadwiga (8 lat)

1248_Magdalena-Andrejczyn.jpg

BRĄZ

TOYOTA PASJI

Moją Toyotę Pasji stworzyłam ze względu na nieodkryte lub nierozwinięte talenty zdolnej młodzieży. Dzięki niej będzie ona miała dużo czasu i miejsca do realizacji swoich celów.

Magdalena (12 lat)

1248_Alicja-Skomra.jpg

WYRÓŻNIENIE

SIMON

Toyota Simon to wyjątkowy samochód marzeń, który posiada funkcję ratowniczą. W przypadku wypadku w górach lub pogorszenia pogody jest w stanie zamienić się w maszynę latającą, wznieść się wysoko i szybko ratować ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie, którzy przebywają na dużych wysokościach.

Alicja (7 lat)

1248_Oliwier-Skomra.jpg

WYRÓŻNIENIE

ADWOKAT DŁUGOWIECZNOŚCI

Toyota Adwokat Długowieczności wspiera ludzi w ich dążeniu do długowieczności w dobrej kondycji zdrowotnej. Pojazd nie tylko spowalnia procesy starzenia się ludzi poprzez emisję wydłużających życie ultrapierwiastków wdychanych z powietrzem, ale również oczyszcza wodę z plastiku i innych zanieczyszczeń.

Oliwier (11 lat)

1248_Anastasiia-Shienhelova.jpg

WYRÓŻNIENIE

TOYOTA DREAM CAR

Moje auto pozwala czuć domową atmosferę nawet z dala od prawdziwego domu, nawet koty i zwierzaki czują się tu bezpiecznie.

Anastasiia (14 lat)